Nadzieja na rozdanie unijnych funduszy z PROW 2014-2020

Data publikacji: 02 kwietnia 2015

Za kilka miesięcy ruszy kolejne rozdanie unijnych funduszy z nowego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich zawierającego 15 działań i 35 poddziałań. W Programie tym nie zabraknie wsparcia na ochronę środowiska, różnego rodzaju usługi doradcze a także inwestycje w gospodarstwach.

Najwięcej emocji wśród rolników wzbudza wsparcie dla małych gospodarstw. Rolnicy posiadający kilka hektarów ziemi i chcą nadal prowadzić produkcje rolną w swoim gospodarstwie, będą mogli ubiegać się o wsparcie na ich restrukturyzację w wysokości do 60 tysięcy złotych.

Premia w tym podziałaniu, będzie wypłacana w dwóch ratach 48 i 22 tysiące złotych. Pieniądze będzie można przeznaczyć na poprawę konkurencyjności i zwiększenie rentowności gospodarstwa.

 O premię na restrukturyzację małych gospodarstw będą mogli ubiegać się rolnicy, którzy są ubezpieczeni w pełnym zakresie w KRUS’ie i mają gospodarstwa o tzw. wielkości ekonomicznej poniżej 10 tys. euro.

Osoby, które będą chciały ubiegać się o dotację powinny opracować biznesplan po realizacji, którego wzrośnie wartość ekonomiczna gospodarstwa co najmniej o 20 % i wyniesie nie mniej niż 10 tys. euro.

Wnioski na przyznanie wsparcia na restrukturyzację małych gospodarstw będą przyjmowane w połowie tego roku.

Najważniejsze w tym poddziałaniu jest to, że o premię na małe gospodarstwa będzie można ubiegać się w grupach.

 

Żródło AGROBIZNES

Zobacz także:

Kalendarz

W najbliższym czasie nic się nie dzieje
Facebook